Yılın Son Fuarcılık Buluşması Gerçekleşti

Yılın Son Fuarcılık Buluşması Gerçekleşti

Her yıl İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen fuarcılık sektörünün ileri gelenlerinin bulunduğu iş yemeği Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdür Vekili Haluk Kanca’nın ev sahipliği eşliğinde 19 Aralık günü Üsküdar’da bulunan Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşti.

Fuar ve kongre alanlarının yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleşen yemekte medya mensupları da bulunarak oldukça güzel ve sıcak bir ortamda geçen yemeğin güzel karelerini ölümsüzleştirdiler. 2019 yılında da devam edeceği öngörülen küresel ve ulusal ekonomik krizin fuarcılık sektörü içinde olanların etkilendiği bilinen bir gerçek olduğu için yapılan konuşmalarda Genel Müdür Vekili Haluk Kanca’da bu konuyla ilgili Dünya Ticaret Merkezi ve İstanbul Fuar Merkezi yönetiminde bulunanlar olarak yeni bir düzenleme yapılacağını ve sektördekilerin rahatlaması üzerine bir politika izlendiğini bizlerle paylaştılar. Kanca, örnek olarak 2019 ve 2020 yılında düzenlenecek olan fuarlarda kiralanacak alanların fiyatları konusunda yalnızca %10 zam farkı yapılacağını söyledi.

Sektörün birlikteliğinin korunmasına yardımcı olmak için elinden geleni yapacağını söyleyen Kanca, ülkemizin bulunduğu ekonomik sarsıntıların kısa bir süre içinde düzeleceğine inandıklarını belirtti. Son üç yılda yaklaşık 50 tane fuar için 200 afet salon kiralandığına da değinen Kanca, yıl içerisinde kontrolleri dahilinde kiralanan 2 numaralı salın için de tek fuarlık kiralamalara sıcak bakılacağını söyledi. Masalarda bulunan narların bereketin ve bolluğun sembolü olarak misafirlere hediye edildiğini söyleyen Kanca, teşekkürlerini ileterek konuşmasını bitirdi.