Ülkelerdeki Farklı Mimari Anlayışı Gözler Önüne Seren 6 Ev Dekorasyon Örneği

Mimari anlayış ve dekorasyonlar ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Bazı ülkelerde betonarme evler dikkat çekerken bazılarında doğal tasarımlara şahit oluyoruz. Sizler için dünyanın farklı noktalarından ev dekorasyonu fotoğraflarını derledik. Burada bulunan hangi dekorasyon tarzı sizi yansıtıyor?

İngiliz Ev Dekorasyonu

İngiliz evlerinde ahşap kullanımı oldukça yaygın. Özellikle kahverengi çok tercih edilen renklerden bir tanesidir. Kahverengi ve soft renkleri beraber kullanırsanız kasvetli görüntüden kurtulabilirsiniz.  Kahverengi dolapların sık kullanıldığı dekorasyon modern mimariyi gözler önüne seriyor. İngiliz tarzını yansıtan deri detaylı koltuklarda maskülen bir hava katıyor.

Fransız Ev Dekorasyonu

Fransızların moda düşkünlüğü ev dekorasyonlarında da kendisini gösteriyor. Fransız tarzını yansıtan dekorasyonlarında mobilyalardaki el işçiliği ön plana çıkıyor. Büyük yemek masaları ve beyaz renkli eşyalarda Fransız tarzı dekorasyonun temek notalarıdır.

Amerikan Ev Dekorasyonu

Amerikan dekorasyon tarzının en karakteristik özelliği ahşap mobilyalardır. Açık mutfak tarzındaki giyinme odaları ve farklı renklerde tasarlanan perdeler müstakil evlerin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Amerikan mutfağı servis yapmayı kolay hale getirmesi ve evin içindekilerle iletişimi koparmaması nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Yunanistan Ev Dekorasyonu

Yunanistan evleri mavi ve beyaz tonları ile yazın habercisi olarak bilinir. Az sayıdaki eşya, danteller ve eskitilmiş ahşap mobilyalar evinizin ferah bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

İtalyan Ev Dekorasyonu

İtalyan dekorasyonunda doğal taşlardan sıklıkla yararlanılır. Oyma mobilyalar, işlemeli tavanlar ve ahşap duvarlar sıklıkla ön plana çıkıyor. Sadeliği ve gösterişi sevenler İtalyan tarzından yararlanabilir.

Japon Ev Dekorasyonu

Geleneksel Zen felsefesini evlerine taşıyan Japonlar minimalist bir tarzı daha fazla tercih ediyor. Eviniz içerisinde dengeli, rahatlatan stil aryorsanız bu dekorasyonu tercih edebilirsiniz.