Mimariyle Uyum Sağlayarak Simetrik Fotoğraflar Çeken İkilinin 25 Harika Fotoğrafı

Estetik bakış açısı hem fotoğraflarda hem de mimari de en çok Dikkat edilen konulardan bir tanesi. Güzel Sanatlar öğrencilerinin genlerinde olan bu özellik sanatın dile gelmesini sağlıyor. Güzel Sanatlar öğrencisi olan Daniel Rueda ve Anna Devis dünya üzerinde bulunan estetik binaları keşfederek onları bir konsept üzerine çekmeye başladı.

İspanya’nın Valencia kentinde hayatını sürdüren bu ikili yaratıcı ve estetik fotoğraflar çekiyor. Dünyayı perspektif bakış açısı ve kameralarıyla çarpıcı şekilde fotoğraflayarak gezen öğrenciler çekmiş oldukları fotoğrafları masal kitabı sayfası gibi bizlere sunmaya devam ediyor.

Güzel sanatlar öğrencisi Daniel; “Sadece güzel resim çekmek önem değil. En önemli konu kelimeleri kullanmaya gerek kalmadan istediğini anlatabilmek”. Olduğunu söylüyor. Rueda ve Devis çekimler sırasında fotoğraflar ve mimari ile bağ kurmayı başardı. Kendi fotoğraflarının karakterlerine bürünün bu ikili fotoğraflara ekstra efektler ekleyerek daha ilgi çekici hale getirdi.

Gezgin ikili çekimler sırasında kullandıkları binalara yakın tasarımları bulmakta zorluk çektiklerini aktardı. Rueda ve Devis çekimlerinde mimari etkileşimin en komik yollarını arıyorlar. Devis; “Bu yerler bizi bir şekilde buluyor. Aradığınız şeyi tam olarak biliyorsanız, bu binalarla karşılaşıyorsunuz.” Açıklamasında bulundu. Tuhaf fotoğraflarını karakter haline getirmeyi başaran ikili zengin ve büyüleyici görüntüleri bizlere sunuyor. Fotoğraf çekimlerini büyük bir dikkatle yapan ikilinin 25 şaheser çalışmasını sizlere sunuyoruz.