Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı Yine İstanbul’da!

Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı Yine İstanbul’da!

İlki 2015 yılında düzenlenen Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı 11-13 Nisan 2019 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center Harbiye’de sizlerle buluşacak. Dünya’da her geçen yıl yeni birçok teknolojiyle tanışırken düzenlenecek olan fuar ve konferans ile ülkemizin geçmiş sanat ve tarih değerlerinin bilinirliğini devam ettirmek, korumak ve yeni nesillere aktarılmasını sağlamak amacı doğrultusunda dolu dolu bir kültür fuarı sizleri bekliyor.

Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ile ilgili görsel sonucu

Ana başlığı “Kültürel Miras” olan fuarda arkeoloji ve müzecilik alanlarında gelişen yeni teknoloji ve yöntemleri sergilerken geçmişimizi bizlere hatırlatacak konferans ve eğitimlerin yanında sergiler, kısa filmler, düzenlenecek olan gezi rehberleri ve küçük çaplı bir sahnenin yer alacağı öngörülüyor. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun desteğinin de yer aldığı fuarda öğrenciler, akademisyenler ve konuya ilgisi olan özel sektörden yatırımcılar ve bu alanda çalışanlar için çok güzel bir fırsat olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ülke genelinde ses duyurmak, her yıl yeniden düzenlenerek akıllarda kalmak, kültürel mirasına sahip çıkmak ve dünyada bu konuda önde gelen ülkelerden olmak için aynı zamanda endüstriye de bu konuda yön verebilmek adına düzenlenecek olan fuara 11-13 Nisan 2019 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center Harbiye’de sizlerin katılımını bekliyoruz.